vyzva

JOGABATIC BODY CONTROL TRAINING

JOGABATIC BODY CONTROL TRAINING

Chcem sa stať štíhlou či svalnatou, jednoducho dobre vyzerajúcou verziou seba !

K tomu je potrebná veľká špetka trpezlivosti, úsilia a túžby získať svoje vysnené JA.
Zdvíhanie závaží v posilňovni je najčastejšou cestou, ktorú používajú ľudia na to, aby sa pokúsili dosiahnuť svoje ciele v oblasti fitness. Všetko, čo však potrebujete na začiatok sú niektoré jednoduché cviky iba s vlastným telom.
Cvičenie na fitness strojoch a dvíhaní veľkých činiek ešte skôr ako dokážeme ovládať svoje telo nie je najideálnejšia cesta pre Vaše zdravie. Hoci naozaj vidíte výsledky, pomerne za krátku dobu zväčšením objemu svalov, často-krát to môže viesť k iným problémom. Cvičiť s prídavnou váhou je naozaj efektívny spôsob získania dodatočnej sily a budovania svalovej hmoty, ale až po tom čo je na to naše telo fyzicky pripravené.

Najbezpečnejšou cestou je začať s bodyweight cvičením, alebo aj známym pod názvom Calisthenika a teda využiť jedinú činku k cvičeniu –  svoje vlastné telo. (o Calisthenike si povieme viac neskôr)

Preto aj Jogabatic Body control training je zložený z troch etáp od využívania svojho tela v malom priestore bez náčinia, cez pokročilé cvičenia s využitím náradia (bradlá, hrazda) k poslednej doplnkovej fáze weighted, kde využívame na zlepšenie sily a tvarovanie svalovej hmoty činky.


Systém a výhody cvičenia Jogabatic body control training.

3 základné etapy:   bodyweight – calisthenic – weighted
Využívanie časového intervalu TABATA
systém tabata sa drží zásady 4-minútových okruhov 20/10 čo je 8 pracovných kôl. Kľúčom k úspechu je počas pracovnej série vynaložiť maximálnu záťaž pre vaše telo aby sa vyťažili maximálne výsledky.

O TABATA a intervalovom tréningu si povieme v nasledujúcom blogu viac.

Krátke zhrnutie výhod využitia body control training:

1. Pálenie tuku zvýšením metabolickej dávky – intenzívne cvičenie zvyšuje rýchlosť metabolizmu na približné 15- násobok bazálnej rýchlosti metabolizmu. Kedže BMR je množstvo energie, ktoré telo spaľuje počas pokoja, jeho zvýšením zefektívnite spaľovanie tuku aj po vašom aktívnom tréningu.

  1. Retencia svalového tkaniva – Vo vysoko intervalových cvičeniach sa kladie veľký nátlak na svalové tkanivo, ktoré aby vydržalo vyvíjanú námahu v pravidelných cykloch sa potrebuje zväčšovať. Výsledkom teda je, že pomer vašej telesnej hmoty k hmotnosti tuku stúpa. Inými slovami chudnete a naberáte svaly.
  2. Zvyšovanie anaerobnej a aerobnej kapacity – Aeróbna kapacita a teda maximálna absorpcia kyslíka, je množstvo spotrebovaného kyslíka pri veľkej námahe. Anaeróbna kapacita je zase energia ktorú telo dokáže vytvoriť v neprítomnosti kyslíka. Táto energia sa produkuje pri spaľovaní carbohydrátu za neprítomnosti kyslíka v krvnom obehu. Štúdie poukazujú, že pri pravidelnom vysoko intervalostnom tréningu 5-krát do týždňa počas 6-tich mesiacov spôsobuje zvýšenie aerobnej kapacity o 14% a anaerobnej o 28% čo je podstatný nárast vašej svalovej výdrže.

4. Krátky efektívne využitý čas tréningu – Ušetriť čas v dnešnom hektickom modernom svete je pre veľa ľudí dôležité. 20 minutové cvičenie pozostavajúce z 5-tich kôl pri ktorých zapojíš čo najviac svalových partií je veľmi efektívny spôsob ako sa dostať do formy za krátku dobu a pritom si kvalitne zacvičiť.

About the author:

Leave a Reply

Your email address will not be published.