Neobetuj Dlhodobé Výsledky Kvôli Krátkodobému Impulzu

Počuli ste už o Pepsi Challenge? V 80. rokoch Pepsi spustila kampaň, v ktorej spotrebiteľom ponúkala „slepý“ chuťový test – jeden pohár Pepsi a jeden pohár koly. Obe poháre bez označenia, aby spotrebiteľ netušil, čo práve pije. V týchto porovnaniach sa ukázalo, že väčšina spotrebiteľov preferovala Pepsi.

Zaujímavé je, pozrieť sa hlbšie na tento test.

Pepsi má viac cukru ako Cola. To znamená, že sladšia počiatočná chuť Pepsi je lepšia na ochutnanie v porovnaní s jemnejším dúškom koly, aj keď ľudia uprednostňujú menej sladký nápoj (Cola).

Ok super… ale čo to má spoločné s kondíciou a mojím tréningom?

Pepsi Challenge je pripomienkou, že to, že niečo chutí lepšie v krátkych alebo malých dávkach, ešte neznamená, že je to v súlade s vašimi dlhodobými cieľmi a záujmami.

Veľa ľudí to stráca zo zreteľa v rámci vlastného tréningu, najmä pri skúšaní nového programu.

Môžete preskakovať z jedného programu na druhý a vyskúšať množstvo rôznych rutín, či tréningových štýlov. V lepšom prípade ostať nakoniec chvíľku na programe, pri ktorom ste mali pocit, že to bol najťažší tréning a svalovica trvala aj niekoľko dní. Veď čo bolí to rastie nie?…

Je to však to, čo najviac zodpovedá cieľom?

Ak sú však vaše ciele orientované na konkrétne výsledky (to znamená, že sa snažíte budovať svalovú hmotu , stratiť tuk a zosilnieť ), potom budete potrebovať dlhodobý systematický tréningový plán. Dostať sa tam postupne a rozumne – nesiahať len po tom, čo je dnes aktuálne alebo najťažšie .

Cieľom programovania tréningu nie je zničiť vás tak, aby ste sa nemohli niekoľko dní hýbať. Mojou prioritou a Vašou by mala byť tiež  je dosiahnuť výsledky a priblížiť vás k vašim cieľom týždeň po týždni a mesiac po mesiaci. Pozerať sa na tréning z dlhodobého hľadiska a „nevychutnávať“ si ten jeden dúšok sladšej pepsi.

Vieme, že pokrok nie je určený tým, čo robíte v danom tréningu, ale skôr tým, ako váš tréning rastie a prispôsobuje sa v priebehu času.
Ak si človek nevie s programovaním rady, treba obetovať čas a peniaze na dobrého trénera, ktorý Vám s tým pomôže.

U mňa v gyme ako aj v mojich tréningových plánoch sa o všetko plánovanie a štruktúru starám ja.
Ak nemáš čas venovať sa zostaveniu tréningu, stačí napísať mne a ja s tým rád pomôžem.

Pridajte sa ešte dnes a dovoľte mi pomôcť vám dosiahnuť vaše dlhodobé ciele. Nechceme predsa, aby ste si užili len dúšok… chceme, aby ste milovali celú plechovku.